Související zápasy

florbalový klub
42_20221205_144748.jpg

Mladší žáci odváží z Brna všechny body

V neděli 4. prosince vyrazil tým mladších žáků bojovat o další body do tabulky na Lesnou. V této brněnské městské části je čekaly tři zápasy. Soupeři pro tento turnaj byli FBŠ Hattrick Brno Blue, TJ Sokol Letovice a FBC ZŠ Komenského Slavkov.

Očekávání k úvodnímu zápasu proti Hattricku Brno byly nejasná, soupeře blanenský tým ještě nepotkal. Zápas však byl v režii blanenských. Od úvodu hráli aktivně a soupeře dokázali přehrávat a vypracovali si tříbrankový náskok. Poměrně velké polevení v závěru však zapříčinilo, že brněnský Hattrick dokázal zápas dotáhnout na rozdíl jediné branky. S vypětím všech sil a výborné obrany však dorovnat již nestačil.

Druhé utkání odehrál blanenský tým v regionálním derby proti Letovicím. Sokoli však přijeli ve velmi okleštěné sestavě a na výsledku to bylo znát. Věříme, že příští zápasy již uvidíme letovické opět v plné sestavě!

Poslední utkání blanenského týmu se neslo také ve znamení toho, co soupeř předvede, jelikož šlo o první vzájemný zápas. Od samého začátku se hrálo spíše ze zabezpečených obran, kdy ani jeden z týmů nechtěl dělat zbytečné chyby. Postupem času se blanenský tým dostal do vedení a soupeř musel více otevřít hru, čehož dokázal mrštní blanenští hráči skvěle využít. Vyrovnaný duel tak Atlas zvládl.

FBK Atlas Blansko FBŠ Hattrick Brno Blue 4:3

FBK Atlas Blansko TJ Sokol Letovice 12:1

FBK Atlas Blansko FBC ZŠ Komenského Slavkov 4:15

Komentář trenéra Crly: Když jsem dnes viděl naše výkony, tak mě minulý nepovedený turnaj ve Svitávce mrzí. Nebýt těch zbytečných obdržených gólů, mohli jsme se držet v top 4, takhle o ní budeme muset prostě bojovat. Každopádně tento turnaj hodnotím pozitivně, 6 obdržených branek beru jako úspěch, navíc ty branky byli spíše po našich chybách, než že by nás soupeře přehrál, ale nevadí. Potrénujeme určité situace a věřím že zabojujeme o vyšší příčky v tabulce.

Další turnaj odehrají mladší žáci 17. prosince ve Slavkově. Soupeři blanenských mladších žáků budou TJ Znojmo LAUFEN CZ green, K1 Florbal Židenice Black a domácí FBC ZŠ Komenského Slavkov.