Související zápasy

florbalový klub
46_20221212_145327.jpg

Na domácím hřišti se nepříliš úspěšně představili veteráni a starší žáci

V neděli 11. prosince se na domácí půdě v Blansku představili starší žáci. Kvůli marodce hráčů Aligators je čekal pouze zápas proti Mikulovu. Již v sobotu v podvečer se na domácím hřišti představil i tým veteránů.

Do zápasu vstoupil blanenský tým fantasticky. Po 22 vteřinách šel do vedení zásluhou Kaly. Hned na začátku třetí minuty to bylo již o dvě branky, trefil se znovu Ondřej Kala. Následně však blanenský tým polevil a přišlo varování a snížení na rozdíl jedné branky. V polovině první části bylo srovnáno a začínalo se od nuly. Nabuzený domácí tým šel opět do vedení, přesnou ranou se o to postaral Baráth. Bohužel to však bylo od blanenských vše, Mikulov postupně hru vyrovnal a výbornou druhou částí překlopil výsledek na svou stranu. Blansko se již nedokázalo vzpamatovat a do zápasu vrátit a soupeři tentokrát podlehlo.

FRC Mikulov – FBK Atlas Blansko 6:3 (2:3, 3:0, 1:0). Branky: 2x Kala O., Baráth.

Komentář trenéra Crly: Ani nevím, co říct, velmi zbytečná prohra. Doufám, že to kluky trochu vzbudí, protože takto nemůžeme přistupovat k zápasům ani v žákovské kategorii. I když nám chyběli nějací hráči kvůli nemocem, tak se tento zápas zvládnout měl. Nezbývá než potrénovat a na dalším turnaji doma tuto prohru napravit.

Příští turnaj odehrají starší žáci 7. ledna na hale v Blansku. Soupeři jim budou týmy Aligators, ŠSK ZŠ Očovská Hodonín B a F.A.T.R. Dubňany.

Domácí turnaj čekal také tým veteránů. V úvodním zápase čekal na blanenské těžký soupeř, několikanásobný účastník MČR veteránů, FBŠ Hummel Hattrick Brno. Od úvodu utkání bylo vidět, že si brněnský tým nenechá vzít ani bod a poměrně jistě směřoval za výhrou již v první části, kdy vstřelil pět branek. O jedinou blanenskou trefu se postaral v polovině utkání Vít Balák. Domácí Atlas tak utrpěl krutou porážku 1:9.

Ve druhém utkání se již čekal vyrovnaný boj. Soupeřem blanenských byl tým FBC Dragons. Hosté z Kyjova šli do vedení, ovšem blanenští brzy srovnali krok. Následně kyjovský tým vstřelil dva rychlé góly, na které do konce první části dokázali hráči Atlasu reagovat a snížit. Druhou část provázela neurovnaná a soubojová hra, vyloučení na obou stranách a po jedné brance na každé straně. V závěrečné třetině domácí Atlas otočil skóre na svoji stranu. Bohužel však vedení neudržel a oba týmy se rozešly smírně 5:5.

FBK Atlas Blansko – FBŠ Hummel Hattrick Brno 1:9. Branka: Balák.

FBC Dragons – FBK Atlas Blansko 5:5. Branky: 3x Bezděk, Doležel, Nejezchleb.

Související odkazy