Související zápasy

florbalový klub

Nula bodů na kontě posílá tým juniorů do druhého koše

Již osmý turnaj juniorů se konal netradičně. Týmy Židenic a Znojma se vydaly v plánovaném termínu turnaje do Švédska na mezinárodní Gothia cup, a tak se většina zápasu překládalo z původního termínu. Právě utkání se Znojmem si juniorský tým předehrál již před Vánoci, 22. prosince na domácí půdě. Druhý zápas turnaje odehráli junioři 8. ledna v Brně, kde se utkali s Hodonínem.

Zápas se Znojmem byl ovlivněn poměrně velkou předvánoční marodkou domácího týmu. Postupně odpadali někteří hráči základní sestavy, a tak na zápas bylo nominováno mnoho hráčů dorosteneckého týmu. Úvod zápasu přinesl opatrný florbal z obou stran, hrálo se spíše zezadu a do dobře organizovaných obran. Šancí měl více tým ze Znojma, ovšem blanenští byli ve svých brejkových situacích nebezpečnější. První gól utkání vstřelil tým Znojma, když se šťastně prosadil jeden z obránců. Vyrovnaná hra pokračovala i nadále. Blansko dostalo možnost přesilové hry, ze které bohužel inkasovalo. Postupem času se dokázali hosté ze Znojma dostat do tempa, hru kontrolovat a také přidávat branky. Ani výborně chytající Žabka neměl šanci proti akcím znojemských a sám přepustil místo na 10 minut mladšímu dorosteneckému kolegovi. Výsledek dokázal za blanenské korigovat pouze Müller.

TJ Znojmo LAUFEN CZ – FBK Atlas Blansko 12:1 (1:0, 4:0, 7:1) Branka: Müller.

První utkání v novém roce se neslo ve znamení opatrné a rychlé hry. Mnoho zablokovaných střel si připsaly obrany na obou stranách hřiště. První branku vstřelil hodonínský tým ve 14. minutě a bohužel přidal brzy další dvě a odskočil do přestávky na rozdíl 3 branek. V úvodu druhé části blanenský tým využil přesilovou hru a snížil. Vyrovnanou hrou pokračoval zápas i nadále, hodonínští sice odskočili opět na tři góly, ovšem z další přesilové hry dokázal Atlas opět snížit. Do třetí třetiny nastoupil blanenský tým s odhodláním vývoj zápasu otočit a otevřel hru. Bohužel se tento záměr nepovedl, a i přes mnohé šance a dobrý tlak, v zápase podlehl.

FBK Atlas Blansko – ŠSK ZŠ Očovská Hodonín 3:7 (0:3, 2:1, 1:3) Branky: 2x Jeřábek, Langr.

Komentář trenéra Janíka: Zápas proti Znojmu jsme nezvládli v hlavě, první půlka zápasu výborná do obrany, kdy dal soupeř pouze jeden gól, a to ještě ze střely, která hráči sjela. Velká škoda velké marodky. S Hodonínem jsme se potkali již počtvrté a opět jsme podlehli, tentokrát ovšem po nejlepším výkonu, i když výsledek na to nevypadá. Jsem rád, že jsme především využili přesilovky, protože to nás tíží celou sezonu. Věřím, že doma vše vyhrajeme a do prvního koše se vrátíme.

Příští turnaj odehraje tým juniorů 21. ledna na domácím hřišti. Soupeři prozatím známi nejsou. Srdečně zveme všechny fanoušky blanenského florbalu!