Související zápasy

Starší žáci bodovali, juniorům se zápasy nepovedly

O víkendu své zápasy odehrály tři mládežnické celky blanenského Atlasu. V sobotu se představila přípravka v Brně na ZŠ Čejkovická a starší žáci v Tuřanech. V neděli poté doplnili tyto dva týmy junioři, kteří hráli svá utkání v Tuřanech.

V úvodním utkání čekal blanenské tým GulliversB, který prohrál zatím pouze jediné utkání. Brněnský tým šel do vedení v páté minutě, blanenští srovnali v sedmé. GulliversB však postupně převzali iniciativu v utkání, a ještě v první části dokázali třikrát skórovat a vytvořit si rozhodující náskok. Po zbytek utkání však byla hra vyrovnaná a hráče mohlo mrzet, že v první části nedokázali držet skóre se soupeřem.

Druhé utkání mělo být o poznání vyrovnanější. Do vedení šel tentokrát Atlas, který vstřelil jediný gól první části. Na začátku části druhé však Gepardi srovnali. Blanenský tým předvedl ukázkovou reakci a dvěma góly odskočili do vedení. Závěrečná část přinesla nejvíce branek, když se blanenští prosadili šestkrát a soupeř pouze třikrát. Pod kontrolou tak Atlas dovedl utkání do vítězného konce. Šesti góly se v utkání předvedl blanenský Baráth.

FBK Atlas Blansko – Sokol Brno I EMKOCase GulliversB 3:7 (1:4, 0:1, 2:2) Branky: Dosedla, Dvořák, Kala M.

FBC Gepardi Brno yellow – FBK Atlas Blansko 4:9 (0:1, 1:2, 3:6) Branky: 6x Baráth, Bárta, Kala O., Pacas.

Komentář trenéra Crly: Čekali jsme dva rozdílné zápasy, první s GullsB jsem čekal vyrovnanější, ale bohužel spousta našich chyb nás stála zápas. Druhé utkání jsme se poměrně dlouho hledali, nakonec jsme se chytli několika góly a vyhráli. Každopádně je na čem pracovat, především na našem chování.

Juniorům začala druhá polovina sezóny. V první utkání turnaje je čekal Vsetín, kterému v prvním vzájemném utkání vysoko podlehli. O poznání vyrovnaněji vypadala první třetina, kdy šance měly oba týmy. Vsetínský tým však ve druhé části zápas zlomil na svoji stranu, a nakonec uštědřil blanenským druhou vysokou porážku.

Druhé utkání s Gepardy bylo dlouho vyrovnané, ovšem v osmé minutě se brněnský tým dvakrát prosadil a získal potřebný klid na své hokejky. Vyrovnanou hru viděli diváci po většinu druhé části, ovšem na jejím konci se Gepardi opět dvakrát prosadili. Stejný scénář se opakoval i ve třetí části a blanenským se nepovedlo zapsat ani čestný zásah.

Florbal Vsetín – FBK Atlas Blansko 8:1 (1:0, 3:1, 4:0). Branky: Hlaváček.

FBK Atlas Blansko – FBC Gepardi Brno 0:6 (0:2, 0:2, 0:2).

V dalším turnaji se junioři představí opět v Tuřanech. V sobotu 9. prosince se utkají se Zlín Lions a FBC Dragons. Starší žáci se představí 16. prosince na brněnském SportPointu. Soupeři jim budou FBŠ Hattrick Brno blue a Bulldogs Brno B.