Související zápasy

Starší žáci odváží z Valtic plný počet bodů

V neděli 5. listopadu zajíždělo družstvo starších žáků na turnaj do Valtic. Nejdříve je čekal vzájemný zápas s FBC Gepardi Brno yellow a následně domácí TJ Sokol Břeclav.

První zápas začali hráči Atlasu aktivně. Od první minuty byli lepším týmem a první třetinu vyhráli zaslouženě 4:1. Druhé dějství se vyvíjelo podobně, hráči Atlasu byli lepší na míčku, tvořili si dostatek šancí, které proměňovali, a i druhou část vyhráli, tentokrát 5:1. Závěrečné dějství již blanenský tým kontroloval a dokráčel si k zaslouženému vítězství 10:4.

FBC Gepardi Brno yellow – FBK Atlas Blansko 4:10 (1:4, 1:5, 2:1). Branky: 3x Kala M., 2x Baráth, 2x Kala O., Dosedla, Müller, Šejnoha.

Druhým soupeřem byla Břeclav. O motivaci bylo postaráno, jelikož s tímto soupeřem již Atlas hrál, a bohužel prohrál 7:11, i když předvedl dobrý výkon. Cíl byl tedy jasný – oplatit soupeři stejnou měrou. Zápas začal opatrně, oba týmy si byly vědomy kvalit soupeře. Do vedení šel Atlas zásluhou Müllera, Břeclav však rychle korigovala a srovnala stav. Na začátku druhé části šel břeclavský tým do vedení. Srovnat dokázal opět Müller, následně však Atlas inkasoval v oslabení. Vedení Břeclavi netrvalo ani minutu, skóre vyrovnal Králík. Do konce třetiny dokázal blanenský tým odskočit soupeři na rozdíl dvou branek. Aktivní hrou ze začátku třetí třetiny dokázali blanenští přidat další tří branky a vypadalo to, že je vše rozhodnuto. Po oddechovém čase břeclavského týmu se úplně změnil obraz hry. Břeclav zlepšila všechny aspekty své hry a dokázala stav snížit až na rozdíl jediné branky, vyrovnat se jim však už nepovedlo.

FBK Atlas Blansko TJ Sokol Břeclav 8:7 (1:1, 4:2, 3:4). Branky: 4x Müller, Dosedla, Kala M., Kala O., Králík.

Komentář trenéra Crly: Přeřazení do nižšího koše nám pomohlo, je lepší hrát vyrovnané zápasy, které nás postupně můžou posunout. Každopádně mám velkou radost, že hráči dokázali poprvé v sezóně vyhrát, a ještě k tomu s velkým přehledem. Druhý zápas jsem čekal vyrovnaný a stalo se, jsem rád že jsme to zvládli i přes ten divoký závěr utkání. Chci pochválit všechny hráče za předvedené výkony a vyzdvihl bych hru tělem, která je den od dne lepší. Závěrem bych chtěl poděkovat skvělým rodičům, kteří s námi jezdí, a vytváří skvělou atmosféru.

Příští turnaj odehrají starší žáci 26. listopadu opět ve Valticích. Soupeři našich žáků budou Florbal Hodonín B a FRC Mikulov.