Související zápasy

florbalový klub
69_20230220_105859.jpg

Trápení starších žáků pokračuje

V sobotu 18. února se představil blanenský tým starších žáků na turnaji ve Znojmě. Soupeřem Atlasu byl tým FBC Gepardi Brno yellow a domácí TJ Znojmo LAUFEN CZ green. Blanenský Atlas chtěl ukončit výsledkovou mizérii a odvést si ze Znojma body.

Do utkání s Gepardy vstoupilo Blansko aktivně a v šesté minutě šlo do vedení. Bohužel však tato branka spíše blanenský tým utlumila. Brněnský tým začal postupně přebírat kontrolu nad zápasem a blanenské přehrávat. Ve druhé části dokázali Gepardi srovnat skóre a následně vždy odskočili do jednobrankového vedení, které Atlas musel dohánět. Když se zdálo, že brněnský tým zvítězí v základní hrací době, přišel oddechová čas Atlasu. Po oddechovém času na hřiště poslali trenéři speciální útok, který dokázal zápas vyrovnat. V samostatných nájezdech však byli přesnější brněnští a odnesli si bod navíc.

FBK Atlas Blansko – FBC Gepardi Brno yellow 3:4pn (1:0, 0:1, 2:2; 0:1). Branky: Kala O., Králík, Stloukal.

I druhý zápas byl vyrovnaný a dramatický až do posledních chvil. Tentokrát do něj však vstoupili lépe domácí, kteří šli do vedení již ve čtvrté minutě. Na tuto trefu dokázal reagovat Kala a srovnal, bohužel domácí rychle vstřelili další branku. Vyrovnanou a opatrnou hru z obou stran mohli diváci sledovat po celou druhou třetinu, ve které oba týmy přidaly po jedné brance. V závěrečné části hry se blanenský tým po oddechovém čase snažil srovnat. Bohužel však po chybě inkasoval. Blanenští hráči však nic nezabalili a dokázali opět rychle snížit. Závěrečnou minutu již v branku nepřetavili.

TJ Znojmo LAUFEN CZ green – FBK Atlas Blansko 4:3 (2:1, 1:1, 1:1). Branky: Kala O., Králík, Stloukal.

Komentář trenéra Crly: Bude potřeba začít více makat, bohužel – bohudík. S herním projevem spokojený rozhodně nejsem, všude jsme byli o krok později a vše nám strašně trvalo, byť hrajeme v posledním výkonnostní koši tak tu týmy mají kvality na to, aby tyto naše chyby trestaly.

Příští turnaj odehrají starší žáci v sobotu 4. března v Dolních Bojanovicích. Soupeři jim budou hráči Troopers Black a Florbal Hodonín B.