Související zápasy

florbalový klub
13_20220928_122350.jpg

Tým mladších žáků si připsal první výhru

V neděli 25. září začal nový ročník také pro mladší žáky. Ti se po loňské úspěšné sezóně zúčastní Jihomoravské ligy mladších žáků. Pro některé z nich to bude vůbec první seznámení s velkým florbalem v pěti hráčích.

Na úvod čekalo hráče Atlasu okresní derby proti Sokolům z Letovic. Zápas nesl od začátku známky nervozity. Postupně se však týmy osmělily a začal se hrát aktivní, pohledný florbal. Vyrovnané utkání nakonec dokázal blanenský tým překlopit na svoji stranu a začal sezónu výhrou.

Druhé utkání proti zkušenějšímu soupeři nezačalo dobře. Gepardi od začátku dokazovali, že mají více zkušeností. Blanenští hráči však nic nevzdali a soupeři zatápěli v obraně. Bohužel však brněnský tým předčil blanenské v řešení jednotlivých situací a zaslouženě si dokráčel k výhře.

FBK Atlas Blansko TJ Sokol Letovice 8:6

FBK Atlas Blansko FBC Gepardi Brno yellow 2:8

Komentář trenéra Crly: Pro některé naše hráče to byl úplně první zápas v pěti lidech, první zápas jsme zvládli a po vyrovnaném průběhu dokázali zvítězit. Ve druhém zápase nám Gepardi ukázali svoji kvalitu, především v zakončení, a zaslouženě vyhráli. My jsme rádi, že na tréninky chodíme v hojném počtu a že se nám daří zapojovat elévky do zápasů.

Příští turnaj odehrají mladší žáci 9. října. v Tuřanech. Soupeři našich žáků budou Florbal Rosice, opět FBC Gepardi Brno yellow a TROOPERS Green.