Související zápasy

Úvodní zápasy přinesly juniorům 3 body

V sobotu 10. září se rozjela nová sezóna i pro blanenské juniory. Na domácím hřišti hostili ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a Hornets Brno ZŠ Horní. 2. liga juniorů se nově hraje tzv. košovým systémem a Atlas Blansko jako nováček soutěže začíná v nejnižším výkonnostním koši. Není tedy žádným tajemstvím, že se tým chce posunout do výše.

První zápas se nevyvíjel dle představ. Nejdříve Atlas promarnil několik šancí a následně se zranil kapitán týmu Ondřej Navrátil. Hodonín začal přebírat iniciativu a byl více na míčku. Do první přestávky šel tým Hodonína s dvoubrankovým vedením. Druhá třetina přinesla zlepšenou hru Blanska. Přes několik slibných šancí, zvýšený tlak do brány a zlepšenou střelbu, se však týmu gól vstřelit nepodařil a Hodonín opět trestal. Dva rychlé góly během jedenácti vteřin přidal hodonínským klid na florbalky. V závěrečné části Atlas nevyužil nabídnutou přesilovou hru a několik úniků, a tak bohužel odešel z prvního zápasu v nové sezóně s prázdnou.

FBK Atlas BlanskoŠSK ZŠ Očovská Hodonín 0:5 (0:2, 0:2, 0:1).

Druhý zápas s Hornets Brno ZŠ Horní začal Atlas aktivně. Byl to však tým z Brna, který šel do vedení. Blanenští měli po úniku Kovaříka možnost zahrát trestné střílení, které bohužel branku nepřineslo. Smůlu v koncovce ukončil nenápadnou střelou Franc a srovnal stav utkání. Od tohoto okamžiku hrál blanenský tým s lehkostí a zápas měl ve svých rukou. Po dlouhém výhozu Opletala poslal Blansko do vedení branku Kovařík. Třetí třetina byla zbytečně nervózní, Atlasu se dlouho nedokázalo pojistit vedení a soupeř začal být nebezpečný. Po jedné z klasických rychlých florbalových akcí, po ose Švarc-Müller-Jeřábek, upravil na konečných 3:1 právě poslední jmenovaný Jeřábek.

Hornets Brno ZŠ Horní FBK Atlas Blansko 1:3 (1:1, 0:1, 0:1). Branky: Franc, Jeřábek, Kovařík.

Komentář trenéra Janíka: Věděli jsme, že nás nečekají lehké zápasy, bohužel jsme měli obrovskou smůlu v zakončení, někdy možná chyběl klid, ale to tak bývá. Kluky musím pochválit za bojovnost. V obou zápasech dostali šanci dorostenci, kteří se rozhodně neztratili. V neposlední řadě brzké uzdravení Ondrovi.

Příští turnaj odehraje tým juniorů 1. října. V Rousínově vyzvou Letovice a Vsetín.