Související zápasy

Z Hodonína vezou junioři plný počet bodů

Na další turnaj 2. ligy juniorů se vypravili blanenští do Hodonína. U hranic se Slovenskem byli soupeři blanenských Hattrick Brno B a Florbal Vsetín.

Úvodní zápas turnaje obstaral Atlas s rezervou Hattricku. V úvodu se hrál poměrně opatrný florbal, jelikož se jednalo o první vzájemný zápas obou týmů. Blanenský tým šel do vedení po gólu Kovaříka. Ihned z akce následující po buly brněnský tým srovnal krok. Vedení na stranu blanenských opět překlopil Kobylka, který nenápadnou střelou z půlky hřiště trefil přesně mezeru v horním rohu. Na 3:1 zvýšil Jeřábek, kterého vyslal do brejku Müller. Následovala pasáž, kdy oba brankáři své týmy podrželi skvělými zákroky. Tuto pasáž utnul Müller, kterého po rychlém přechodu našel samotného před bránou zadovkou Nechuta. Hattrick však okamžitě odpověděl a snížil. Ve třetí třetině se hrála již otevřená partie, kdy se brněnští snažili snížit a Atlas chodil do otevřenější obrany. Ve třetí třetině se tak prosadili postupně Jeřábek, Navrátil a Kovařík.

FBŠ Hattrick Brno B – FBK Atlas Blansko 2:7 (1:3, 1:1,0:3) Branky: 2x Jeřábek, 2x Kovařík, Kobylka, Müller, Navrátil O.

Zápas se Vsetínem sliboval vyrovnanou bitvu o každý centimetr hřiště. Hned ve svém prvním střídání v zápase utekl Kovařík a zastaven byl pouze za cenu faulu vsetínského brankáře. Následující trestné střílení proměnil kapitán Navrátil. Ve třetí minutě již Atlas vedl o dvě branky, když se prosadil Jeřábek. Vsetínský tým rychlá ztráta nabudila a převzal otěže utkání. Rychlé snížení jim dodalo sebevědomí. V závěru první části Vsetín vývoj utkání otočil. Druhá třetina začala výtečně, brzké vyrovnání z hole Ondřeje Navrátila blanenským pomohlo. Diváci, kteří si našli cestu na utkání sledovali pěkné utkání, s množstvím střel na obou stranách. Vsetín opět překlopil vedení na svoji stranu, ovšem z následné přesilovky vyrovnal Müller. Do vedení blanenské poslal třetím gólem Navrátil. Ve třetí části blanenští hráči dobře bránili a pomohli tak výborně chytajícímu Opletalovi. Do dvoubrankového vedení poslal blanenské Kovařík. Tři minuty před koncem Vsetín snížil na rozdíl jediné branky a po oddechovém čase zkusil hru v šesti. Do odkryté sítě zvýšil na 7:5 Vojtěch Navrátil a uzavřel tak skóre utkání.

FBK Atlas Blansko – Florbal Vsetín 7:5 (2:3, 3:1, 2:1) Branky: 3x Navrátil O., Jeřábek, Kovařík, Müller, Navrátil V.

Komentář trenéra Janíka: V prvním zápase takový pohodový výkon. Mohli jsme sice utkání rozhodnout již v první části, ale tři body se počítají. Druhý zápas výborný, soupeř k tomu přistoupil aktivně a hrál se pohledný florbal. Kluky chválím především za to, jak udrželi klid v hlavách a emoce, ale samozřejmě nesmím zapomenout na nespočet zablokovaných střel a výborného Honzu Opletala v bráně. Příští turnaj bude jiný, ale věřím že odjedeme znovu s šesti body.

Příští turnaj odehraje tým juniorů 26. listopadu v Dubňanech. Soupeři blanenských budou Sokol Brno I EMCOCase GulliversB a ŠSK ZŠ Očovská Hodonín.