Související zápasy

florbalový klub
39_20221128_152450.jpeg

Z Valtic vezou starší žáci podruhé dvě výhry

V sobotu 26. listopadu se hráči starších žáků vydali do Valtic. Soupeři tentokrát byly týmy Florbal Hodonín B a FRC Mikulov.

Do úvodního zápasu hráči Blanska vlétli. Od úvodu zápasu dominovali a v první třetině se prosadil blanenský tým třikrát. V pohodovém tempu zápas kontroloval. V půlce zápasu dostali blanenští výhodu přesilovky, kterou bleskově využili a odskočili na čtyřgólový rozdíl. Následně proměnil svoji individuální akci Kuchař. Třetí třetina se nesla ve znamení dohrávání zápasu, ale také mnoha šancí na straně Blanska. V polovině poslední části se prosadil Baráth, na kterého postupně navázali Dosedla a dvakrát Ondřej Kala, který tak oslavil své narozeniny hattrickem.

FBK Atlas Blansko – Florbal Hodonín B 9:0 (3:0, 2:0, 4:0). Branky: 3x Kala O., 2x Baráth, Dosedla, Kala M., Kuchař, Müller.

V zápase proti Mikulovu se čekala vyrovnaná hra od obou týmů. Byl to však blanenský tým, který měl v první části více ze hry. Hra se přelévala ze strany na stranu, a i když dokázalo Blansko třikrát vést, Mikulov skóre vždy dotáhl. Ve třetí části dokonce Mikulov dvakrát vedl, ovšem pro změnu blanenští hráči dokázali skóre vyrovnat. Po velice pěkném a vyrovnaném průběhu utkání dospělo až k samostatným nájezdům. V nich blanenský brankář Komárek nepoznal přemožitele a díky přesné trefě Králíka si Atlas odnesl ze zápasu bod navíc.

FRC Mikulov – FBK Atlas Blansko 5:6pn (1:1, 2:2, 2:2; 0:1). Branky: 2x Stloukal, Králík, Kuchař, Müller, rozhod. náj. Králík.

Komentář trenéra Crly: Na turnaj jsme jeli v plné sestavě, jak hráčů, tak i trenérů, a bylo to znát. První zápas jsme měli plně pod kontrolou, druhý už taková sláva nebyl, za mě jsme měli vyhrát již v základní části a nebát se o body až do poslední chvíle. I přes to musím podotknout, že zápas měl opravdu pěkné tempo, nájezdy to je spíše už loterie a sázeli jsme na hráče, o kterých víme, že to v rukách mají, a hlavně si věří, díky nim a Matějovi v bráně jsme brali výhru my. Čtvrtá výhra v řadě nás posouvá do vyššího koše, který příště budeme hrát doma. Věřím, že si hodně lidí najde čas a přijde kluky podpořit, přece jen si to za ty výkony zaslouží.

Příští turnaj odehrají starší žáci 11. prosince na domácí hale v Blansku. Soupeři jim budou týmy Aligators a FRC Mikulov.