Související zápasy

florbalový klub
23_20221017_145047.jpg

Ze Slovácka odváží junioři tři body

V sobotu 15. října zajížděli junioři na svůj třetí turnaj. Premiéra je čekala ve druhém výkonnostním koši. Soupeři pro následující dvě kola jsou Troopers, FBC Slovácko, FBC Dragons a ŠSK ZŠ Očovská Hodonín. Na úvodním turnaji odehráli vzájemné zápasy právě proti prvním dvěma zmiňovaným týmům.

Úvod prvního zápasu proti Troopers blanenským nevyšel. Z první vážnější akce šli domácí Troopers do vedení. Po střele Müllera a šťastném odrazu vyrovnal Jeřábek. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel a Troopers si vedení vzali zpět. Do přestávky ještě dokázali domácí dvakrát skórovat a do první přestávky šli s vedením 4:1. Od druhé části začal Atlas hrát aktivněji. Zasloužené snížení přišlo z hole Kovaříka. Následně si hráči Blanska vybojovali přesilovou hru. Možnost snížit na rozdíl jediné branky však hráči Atlasu nevyužili, a naopak po jednom z brejků inkasovali.
Třetí část přinesla rychlý gól Troopers, na který reagoval opět Kovařík. Zlepšená hra blanenských bohužel další branky nepřinesla a z prvního zápasu odešli vítězně hráči Troopers.

Troopers FBK Atlas Blansko 6:3 (4:1, 1:1, 1:1). Branky: 2x Kovařík, Jeřábek.

Druhý zápas byl odlišný. Od počátku měl Atlas zápas pevně v rukou. Ve druhé minutě se prosadil střelou ze střední vzdálenosti Švarc. Blanenští své soupeře ze Slovácka přehrávali ve všech směrech a do přestávky skóre navýšili, když se dvakrát trefil Kovařík a jednou Jeřábek, Slovácko pouze korigovalo na 4:1. Druhá část začala aktivně, již po 17 vteřinách zvyšoval Kovařík, na kterého následně navázal Jeřábek a Holík. Zmar Slovácka ve druhé třetině dovršil jeden z jejich hráčů, který si vstřelil vlastní branku.
Gólově nejbohatší třetí třetinu otevřel ve druhé minutě opět Kovařík, který o minutu později přidal další gól. Na Kovaříka navázali postupně Müller, Navrátil, dvakrát Jeřábek a skóre uzavřel opět sám Adam Kovařík, který si celkem připsal 6 branek. Slovácko se prosadilo dvakrát, a tak konečné skóre vyznělo jasně pro blanenské 15:3.

FBK Atlas Blansko FBC Slovácko 15:3 (4:1, 4:0, 7:2) Branky: 6x Kovařík, 4x Jeřábek, Holík, Müller, Navrátil V., Švarc, vlastní.


Komentář vedoucího družstva Nechuty: První zápas ve vysokém tempu, soupeř byl malinko lepší, nám možná chybělo trošku štěstí, trefili jsme opravdu hodně tyček. Opravdu kvalitní utkání, které jsme bohužel nedokázali více zdramatizovat. Na druhý zápas jsme si věřili, bohužel Slovácko s námi moc florbal hrát nechtělo a bylo opravdu nespočet faulů. Udrželi jsme nervy na uzdě a dokráčeli si pro výrazné vítězství. Koukatelné to asi moc nebylo, ale důležité jsou pro nás tři body.

Komentář trenéra Janíka: Na zápas jsem bohužel nemohl, ale jsem rád, že to kluci zvládli alespoň za tři body. Jeli v podstatě bez tří hráčů, co zahrají centra, a i přes to se s tím popasovali. Věřím, že příště budeme bojovat o šest bodů.

Příští turnaj odehraje tým juniorů 30. října opět v Uherském Hradišti. Od 12:00 vyzvou ŠSK ZŠ Očovská Hodonín a ve 15:00 je čeká FBC Dragons.